Barzani İstifası

0
422

Terör örgütünün sivlleştirilmesi aşamasını 90 lı yıllardan beri hep beraber gördük

Kendi ülkesinin bile pasaportunu taşıyamayan Ve yurt dışı seyahatlerinde bulunamayan Barzani o dönem Saddam muhalefeti ve ABD çıkarları doğrultusunda Türkiye nin kırmızı pasaportu İle renklenmişti..

Bölge de Saddam sonrası çıkan belirsizlik ortamında ABD tarafından 5000 Peşmerge’nin ABD ye götürülüp tekrar yetiştirilerek bölgeye getirilmesi akabinde Barzani bölgesel düzenli tek gücün başına geçerek özerk yönetim oluşturmuş Kerkük’le de ve diğer Türk bölgelerinde nüfus Ve Tapu kayıtlarını yakarak demografik yapıyı değiştirmeye Çalışmıştı .

Ortamın hazır olduğuna inanarak referandum yapması “ya tutarsa” anlayışı İle diğer bölgedeki güçlerin menfaatlerine aykırı olarak bağımsızlık çabası hüsrana yol açtı Ve istifasını getirdi

Aslında bu istikrarsızlığa birazda katkı sağlamanın diğer adı Ve demokratik diğer Kürt güçlerinin bertarafı ve sindirilmesi için illegaliteye çağrının yeni adıdır

Paylaş
Önceki İçerikASELSAN dan Yeni Sözleşme
Sonraki İçerikLa Jument
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.