Heybeliada Gemisi

0
463

MİLGEM Projesi kapsamında üretilen ilk yerli gemi olan TCG Heybeliada korveti vatandaşların ziyaretine açıldı.
99.5mt uzunluğundaki yerli gemi görücüye çıktı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle MİLGEM Projesi kapsamında üretilen ilk yerli gemi olan TCG Heybeliada korveti vatandaşların ziyaretine açıldı.

Alsancak Limanı’na demirleyen korvete gelen gazileri, şehit yakınları ve vatandaşları Gemi Komutanı Deniz Yarbay İbrahim Akgül ve gemi personeli karşıladı.

Korvet personeli, gemiyi gezen vatandaşlara, milli imkanlarla yapılan deniz aracı hakkında bilgi verdi.

Bu gemi Türk milletinin ilerde yapacaklarının bir göstergesidir

Yarbay Akgül, yaptığı açıklamada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında şehit yakınları, gaziler ve vatandaşları gemilerinde ağırlayıp onlara ilk Türk yapımı savaş gemisi hakkında bilgi verdiklerini belirtti.

Türk yapımı bir gemide çalışmanın onur verici olduğunu belirten Akgül, “Bu geminin yüzde 70’inin milli imkanlarla yapılmış olması, Türk milletinin ilerde yapacaklarının bir göstergesidir.” dedi.

“Gemiye bindiğimde güçlü bir Türkiye gördüm”

Mardin’de 1993 yılında şehit olan Şenol Şahin’in kardeşi Şenay Şahin Sidan, duygulu anlar yaşadığını belirtti.

Annesi Feride Şahin ile korvete geldiklerini ifade eden Sidan, “Gemiye bindiğimde güçlü bir Türkiye gördüm. Subay ve astsubaylarımızın vazifelerini çok iyi yaptıklarını ve çok fedakar olduklarını gördüm.” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikGümrüklerde plaka Tanıma Sistemi
Sonraki İçerikSapık canlı bombacı Somali de 27 can aldı
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.