FIRSATIN KAZASI OLMAZ-ELİNDE ÇİFT JOKER VARSA GEREĞİNİ YAPACAKSIN

0
445

C.B. Erdoğan, Ekim sonuna kadar TBMM’ye gelmesi gereken, ancak şu ama kadar ucu görünmeyen uyum yasalarından söz ederken;” Fırsatın kazası olmaz.” buyurmuş.
*
Haklı bence de. FIRSAT ibadet gibi değil. Kazası yok. Günah gibi de değil. Tövbesi yok.Kaçtı mı kaçar. Bu yüzden eline geçti mi anında şıp diye değerlendirmen gerek.
*
12 Eylül Darbesinin doğurduğu fırsatı kazaya bırakmadılar NETEKİM. 28 Şubat da öyleydi; Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevindeki birkaç aylık kuluçka devresi de…
Bir türlü muhtıra olduğunu kabul edemedikleri danışıklı 27 Nisan tarih ve Yaşar Büyükanıt imzalı fırsat da aynı biçimde kullanıldı.
*
Ya en büyük fırsat…
*
Cumhurbaşkanının ve umum tayfasının söylediği gibi; onlar için Allahın en büyük lutfu, bizimse FETÖ’nün ve hamisi ABD’nin en büyük lûtfu olduğundan emin olduğumuz 15 Temmuz Darbe girişimi…
*
Allah için, hakkıyla değerlendirilen en büyük fırsat bu oldu.
*
Bu sayede el değiştiren paralar, ekonomik varlıklar, saf dışı bırakılan muhalifler, rafa kaldırılan hukuk ve insanlık, kenefe dönen devlet çarkı…
Az kazanç mı bu…
*
Bu söz bana hoş bir fıkrayı hatırlattı;
&&&
Delikanlı sevdalıdır, kız güzeldir; ama devran Ramazan. Belki bir açık kapı öğrenirim diye hocaya gider genç,ve şairane biçimde anlatır sıkıntısını:

“Gelse bir gözleri ahu, olsa savm-ı ramazan
Dilberi ahu mu efdal; yoksa savm-ı ramazan?”

*
Hoca da tam da bugünkülerin meşrebine cevaz veren aşağıdaki beyitle cevap verir ona
*
Elde fırsat var iken sür sefasın dilberin,
Savmın kazası olur, kazası olmaz dilberin.
&&&
Sizin ki de o hesap sayın Reisim. Hangi kitap olduğunu bilmesem de tam kitabın ortasından konuşmuşsunuz. Hemen tüm ibadetlerin kazası olur; ama ‘FIRSAT’ın kazası olmaz.
*
Hocanız fetvayı verdi. DEMOKRASİ denen dilber, münasip pozisyonda emrinizi bekliyor.Muhafızları da uykuda.
FIRSAT BU FIRSAT… HA GAYRET…!

SALİH ALTUN

Paylaş
Önceki İçerikEvlilik
Sonraki İçerikBir Kitap “Geziye Giden Yol”
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.