Trump İran’ı Uyardı …(Gelinim Sana söylüyorum )

0
379

Son günlerde artan sert söylemler kıtalar arası söylem ve füze atış gösterileri ile demeç yarışını da beraberinde getiriyor ..

Bir taraf da Kore ‘ler diğer taraf da Arap dünyası Ve Afganistan dünya da huzur bırakmadı .

Beyaz Saray’da ABD yönetiminin İran ile ilgili yeni stratejisini açıklayan Trump, İran’ın “teröre en fazla destek veren” ülkelerden biri olduğunu savundu ve İran ile 2015 yılında yapılan “nükleer anlaşma”yı onaylamayacağını da söyledi.

Trump, “Müttefiklerimizi İran’ın bölgeyi istikrarsızlaştırma girişimlerine karşı bize katılma çağrısı yapıyorum” dedi ve İran ile yalpan nükleer anlaşmayı “sürdürülemez” diye nitelendirdi.

İran Devrim Muhafızları’nı da yaptırımlar kapsamına aldığını açıklayan Trump, İran’ın dünyada teröre destek ülkelerin başında geldiğini savundu ve “İran Devrim Muhafızları’na sert yaptırımlar uygulayacağız” dedi ve ekledi:

“İran rejimi, 11 Eylül saldırılarının üst düzey teröristlerini sakladı, buna Usame Bin Ladin’in oğlu da dahil. El Kaide’ye, Hizbullah’a destek vermeyi sürdürüyor.

“ABD’yi ve müttefiklerimizi tehdit eden füzeler geliştirmeyi sürdürüyor. Bugün ilan ediyorum. Biz artık bu anlaşmayı sürdürmeyeceğiz ve sürdüremeyiz.

“Bu anlaşmanın sonucu daha fazla şiddet, terör ve İran nükleer terörü anlamına geliyor.

“Emir veriyorum, bu anlaşmadaki eksikleri kapatalım ki bir daha İran rejimi dünyayı nükleer silahlarda tehdit edemesin.”

Paylaş
Önceki İçerikBinmek de İnmek de Dert
Sonraki İçerikDevlet Bahçeli “Elçilik Görevlileri Hürmetkar Olmalıdır “
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.