İLO toplantısı İstanbul’da Yapılıyor

0
380

ILO Avrupa 10. Bölge Toplantısı İstanbul’da yapılıyor
Uluslararası Çalışma Örgütü Avrupa Bölgesi içinde yer alan üye ülke hükümet, işveren ve işçi temsilcileri ile ILO Merkez ve Avrupa ofisleri yetkililerinin katılacağı toplantı için, başta ILO Genel Direktörü Guy Ryder’in hazırladığı rapor olmak üzere, bir dizi doküman hazırlandı.

ILO Ankara Bülteni
“ILO Ankara Bülteni”nin ilk sayısı hazırlandı.

ILO, Mesleki ve Teknik Eğitim Programları, Türkçe Dil Kursları ve Temel Çalışma Hayatı Becerileri Eğitimleri Kapsamında 3000 Kişiye Ulaştı
ILO Türkiye Ofisi’nin yürüttüğü “Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların İşgücü Piyasasına Katılımının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Mersin ve Hatay’da geçici koruma altındaki Suriyeliler ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mesleki ve dil becerisi kazandırma eğitimleri yüksek katılım ile devam ediyor. Kısaca STEP olarak adlandırılan proje ile şu ana kadar yaklaşık 3000 kişiye ulaşıldı.

Modern kölelik ve çocuk işçiliği

Dünyada 40 milyon kişi modern kölelik koşullarında ve 152 milyon çocuk çalışma yaşamında
Yeni veriler, köleliğin çağdaş biçimlerine ve çocuk işçiliğine karşı mücadele çabaları önemli ölçüde artırılmadıkça Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşılamaz dendi

Paylaş
Önceki İçerikKızılay Her Yerde
Sonraki İçerikAlzheimer Mı? O Ne?
3C Hukuk Dergisi
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..