Bolu 6.Noteri Şirzad Kubilay Vefat Etti

0
451

Bolu’nun tanınan hukukçusu Bolu 6. Noteri Şirzat Kubilay hayatını kaybetti.

Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Avukat Fatma Kubilay’ın da eşi olan Şırzat Kubilay uzun süre Bolu Barosunda avukatlık yaptıktan sonra, Noter olarak hizmet vermeye devam ediyordu.

HUKUK, SİYASET, BÜROKRASİ VE İŞ DÜNYASI ORADAYDI

Şirzat Kubilay’ın ani ölümü Bolu halkını derinden sarstı. Bolu Karaçayır Siteler Camiinde cenaze namazında Bolu’nun önde gelen isimleri saf tuttu. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu Baro Başkanı Ferit Atalay, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, AK Parti İl Kadın Kolları Başikanı Arzu Aydın, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Emne Kendirci başta olmak üzere siyasi, hukuk, bürokrasi ve iş dünyasından katılım yoğun oldu.

24 YILLIK EŞİNİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADI

Cenaze töreninde gözyaşlarına hakim olamayan Avukat fatma Kubilay’ı ailesi, sevenleri ve dostları teselli etti. Kubilay, Eşi Şirzat Kubilay’ın ani vefatı üzerine duyduğu üzüntüyü, “24 yıldır beraberdik. Ben onun yokluğuna nasıl alışırım. Ben onsuz ne yaparım” diyerek dile getirdi.

Paylaş
Önceki İçerikTurizm Neden Desteklensin?
Sonraki İçerikDün bitti
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.