Açılış Töreninin Yapılacağı Otel Anlaşmayı İptal Etti

0
521

Ankara da ki Marriott Hotel tek taraflı olarak MHP den ihraç edilen Meral Akşener ve arkadaşları tarafından kurulan parti açılış törenleri için kiralama sözleşmesini iptal etti..

Sağ/sol ,kadın/erkek ,köylü/şehirli,Alevi /Sünni,Milliyetçi/sosyalist kitlelerden karşılık bulan Meral Akşener ,parti genel merkezi olarak kullanılacak ,partisinin Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi 2120’nci Cadde üzerinde yer alan binada incelemelerde bulundu.

“Dün arkadaşlarımız ekonomik bedelini ödemek, hem de resmi sözleşmeyi yapmak için gitti. Otelin sahipleri vazgeçme ve otellerini bize kiralayamayacaklarını bildirdi. Şimdi bu çok ilginç bir şey. Bir el kurulacak olan partimizin bütün yollarını tıkamak için elinden geleni yapıyor. Ben bu bilgiyi aldıktan sonra yıllar evveline gittim. AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan hatırlarsanız yıllar evvel partisini kurarken o günün güçlüleri karşısında bu kadar zorluk yaşamamıştı. O devirde kendisine ‘Muhtar olamaz’ diyenleri bu millet mahcup etti. Önce partisinin başkanı, sonra Başbakan, sonra da Cumhurbaşkanı oldu. Millet arkasında durdu ve bu sonuç gerçekleşti. Tarih tekerrürden ibaretmiş. Dün benzeri konularla karşı karşıya kalan sayın Erdoğan’ın bugün çok daha şiddetli bir biçimde bizim kurulacak olan partimize karşı bazı yolları tıkadığını veya tıkanmasına vesile olduğunu üzüntüyle öğrenmiş gözlemlemiş oluyoruz. Ama dün nasıl bu bariyerleri yıkıp geçtiyse bizim için de milletimiz bu bariyerleri yıkıp geçecektir.”

‘HODRİ MEYDAN’

Meral Akşener, çalışmaları süren partiyi kurmakta kararlı olduklarını vurgulayarak şöyle devam etti: “Biz 25’inde partimizi kuruyoruz. Hiç bir yer bulamazsak şu binanın bahçesinde yapıyoruz yine de kuruyoruz. Gerekirse çadır kuracağız partimizi mutlaka ayın 25’inde milletimizle buluşturacağız. Ama hiç bir korku, endişe bizler için söz konusu değildir. Dün nasıl dünün zalimlerinin karşısında kaya gibi durduysak bugün de bugünün zalimlerinin karşısında kaya gibi duracağız. Hodri meydan. Halep oradaysa arşın burada.”dedi..

Tüm il ve ilçelerde ayrı bir heyecanla köy ve esnaf çalışmaları yerel bazda Gönüller tarafından yapıldığı gözlemlenmektedir ..

Siyaset sahnesinin ileri ki dönemlerde daha da renkli geçececeği çeşitli birleşmeler ,katılımlar ayrılmalar olacağı bir öngörü olarak karşımızda ve sonuçları merakla beklenmektedir