Kara Dumanlı Konvoylar….

0
511

Kara kara düşünmekten içim karardı kara dumanlı konvoylar geçerken önümden, birazda içimde biriken karamsarlık dumanını üzeriniz üfleyeyim dedim dostlar. Yıllarca siz doldurdunuz o karamsarlığı içime ….
Kimse, kimsenin cebinden ne çıkaracağını tam olarak bilemez,
Başkalarının gücünü değerlendirmek için ve tabi ki iştahlanmak için bu Dünyada bütün devletler karşısındakinin ne uğruna neye taviz verdiğini neyi sineye çekip neye göz yumduğuna bakacaktır.
Hesap da soruda basit. Neyi göze alırsam neyi koparırım acaba? …
Egede 13 ada verdik tava dediler önemsemediler hani her karışı için canımızı verirdik. Binlerce yıllık askeri tecrübeyle bu andı atalarımız boşuna mı içti de bizim kulağımıza küpe bıraktı. Mehmet bin yıldır terhis olmadı… Bir bildiği vardır elbet …
El oğlu hamsi aklınızı almış seçim pirinciyle o tavalarda hamsi pilavı pişiriyor şimdi.
Referanduma da cesaret buldular, size de göz yumdurdular… E! Laf hazır “Kaptı kaçtı gözle kaş arasında kandırdı beni”…
Irak harp akademisinde kürt gençler subay olarak yetiştirilmiyorsa salak olmaları gerekir. Selahattin Eyyubi’nin torunları salak olmayacağına göre ve Saddam’ın silahları kayıp Amerika’nın kimden yana olacağı belli, petrolden dolayı zenginlerde artık…
Yüzünüze gülen katarın Arap ülkelerinin destek vermediği ne malum. Ya Araplardan katardan katar katar silah gidiyorsa onlara. Suriye savaşı nedeni ile Basra körfezi limanlarından silah girmiyor mu? orada ajanlarınız var mı? yoksa hala mahallede pankart asan üniversiteli çocukları mı kovalıyorlar?
Eğer silah giriyorsa mantıken de öyledir. Ne kadar girdi ne kadarı Suriye’de kullanıldı? Muhasebesini tuta biliyor musunuz? ….
Hatay’da bu yıllarda referandum olmalı. Olsa bizde kalacağı kesin ve hiç gündeme getirmiyorlar. Suriye zaten talip hataya ve teröristin haritasında Hatay yutulmuş gözüküyor. Hatay’ı isteyen iki gurup birbiri ile güreşiyor bizde tezahürat seyredip kritik yapıyoruz.
Ya bu kadar güçlendikten sonra karşımıza düzenli ordu top, füze uçak tankla çıkarlarsa Ramazan kolisinde nah bulur evlatlarını bulgur pirinç yiyen hamsi kafalılar.
Artık mahallenin şeyi olduk iktidarını doğrultan bize yönelecektir. Ermeniler esas güneydoğuya iştahlı olduklarından ve taşeronları ile biz uğraşıp dururken, ilk dağlık Karabağ meselesi ile Azerilere musallat olacaklardır. Başka güvenli yol yok ki güney doğuya insinler…El oğlu sinsi her şeyleri adım adım öyle ağaç gölgesinde uzanıp arada bir uyanınca höööyt diyen kabadayılık yok onlarda.
kürdistan kurulursa esas tehdit o rüşvet(hala mantıklı bir açıklama bulamadım hiç uğruna da vermiş olamazlar ya kesin bir şeye karşılık sustular) verilen adaları afiyetle götüren taraftan da gelecektir. Çünkü karaağaç yöresinin iştahı 100 yıldır kursaklarını yakıyor. Sonra daha fazla ada ve İzmir… Mendeburun dış işleri bakanı Kardak’a çelenk atıyor, dalga geçer gibi hastasın müzminsin eninde sonunda elimdesin… der gibi. Muhalefet bile uyanıp bir şey söylemiyor.
Tamam petrol biter ve fakirleşirler ama 100 yıl sonra petrol azaldıkça fiyatı artacak önce zengin sonra işsiz ama zengin olacaklar…….
En büyük aptallık düşmanı salak bilip dost gibi iyiniyetli olduğunu sanmak ona kötü niyetinin sınırı varmış gibi mahallenin küçük haylazı muamelesini yapmaktır.
Yıllarca arabaya kaçak mazot koyup kara bahtımın kara dumanı benden sonrasına deyip şehit cenaze konvoyuna katılanlar, giden can Vatan sağ olsun bir sonraki kurşunda bizden dediklerini akıl edemeyenler…
Gelecek nesiller hasmınıza “daha kaç fırın ekmek yemen lazım yeğenim” diyerek böbürlendiğinizi değil düşmanınızın ekmeğine yağ sürdüğünüzü hatırlayacaktır.
Sizin rahat uykularınızın bedelini seksenlerde Avrupa’nın göbeğinde olanlara benzer şeyler yaşayarak onlar çekebilirler.
Dr. Özgür EKER