Kadın gözüyle ,,

0
714

1956 yılında İzmit’de dünyaya gelen Meral Akşener doğma büyüme buralıdır. Akşener İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamlamıştır.

Meral Akşener siyasi kariyerine başlamadan önce Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders vermiş ve Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde de bulunmuştur.

Akşener, 20. ve 21. dönem DYP, 23. 24. ve 25. dönem MHP milletvekili olarak görev yapmıştır. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde milletvekili adayı gösterilmemiştir.

MHP tüzüğünün 11. maddesinin ihlali gerekçesiyle Meral Akşener parti üyeliğinden kesin çıkarma cezasının uygulanması talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kuruluna sevkine karar verilmiştir. Bu karar neticesinde 08.09.2016 tarihinde Meral Akşener partiden ihraç edildi

Sevgili okularım meral Akşaneri kısaca kimdir yazmaya çalıştım ,,,siyasetci kimliğiyle halk onu daha fazla tanır ….
yeni bir parti kurma aşamasında olan Akşener ..sizce ne kadar başarılı olucak ..Toplumsal karşılık bulmuş her kesimden kadın desteğini alan Akşener ANATÜRK kimliği ile yeniden doğuş ve toparlanış habercisi gibi geliyor.medyada şu aralar sıkca konuşulan yeni parti ..kimlerden oluşucak ,,,
bunlar çok önemli yada yeni bu parti halka nasıl kucaklayacak
ilerleyen zaman diliminde göreceğiz ..
bir kadın güçlü bir kadın siyasete neler yapa bilir yani sevgili okurlarım kolunda bileziğle geliyor …Akşener yıllarca siyasetin içinde yogrulmuş bir kadın başarılı olacağını ben şahsen düşünmüyorum aksini düşünmek bence yanlış olur diye, de  düşünüyorum çok başarılı emin adımlarla gelen Akşener ..birçok kesimdende oyları alacaktır ..

Şu aralar birde hangi partiden oyları alır Akşener diyede konuşuluyor …onu ben bilemen anket şirketleri şimdiden araştırmaya başlamışlardır bile… herşeyin hayırlısı diliyorum..

Muhafazakar ,,laik ..cumhuriyet,ci ve miliyetci kimliğiyle ,,Akşener çok konuşulacaktır ,,,

Fikirlerimiz uymasa bile türkiyede bir çok parti var …değerli üyeleri,,, bu bir zenginliktir hangi partiden olursa olsun dinleme kültürü olmalıdır fikirler çatışa bilir ..ama bir yolunu elbete bulunur ,,,