Tanrılaşanlar

0
460

Uhrevi dinler ,Insanlık  boyunca 124000 peygamberin görevlendirildiği dinler,sosyal bir gerçek olarak Hayatımızda dırlar

Insanlık tarihi boyunca Din vasıtası ile adamlaşanlar  olduğu gibi din Adam’ı olarak gerçekten fakire fukaraya yardımedenler  ve kendini adalet e hizmete adayanlarda görülmüştür..

Insan madde ve mana Bütünlüğü dür diye tanımlamalar yapılırken ,din Afyon dur ve kitlelerin uyutulmasında kullanılan araçtır diye de Tanımlamalar yapanlar da çıkmıştır ..

Ama hiç bir Tanım Dünya’nın dönüş hızını  ve Güneş’in tekraren doğuşunu  değiştirememştir…

Ruh ve beden bütünlüğüne inanmıyorsanız yazının bundan sonraki kısmını okumanıza gerek yok..Prapsikolojik Kayıtlar ve onların para metmelerine hükmetme isteğini tüm insanlarda olmuştur..Ama bir Yaratılış kuramına inanmak, Ve yaşamın, süreçte bir disiplinler meselesi olarak algılanması nı Sağlamak dinlerin ortak gayesi görülmektedir .

Yaradan ,yaradılış koduna uygun davranma modunu Sağlamak için nebileri görevlendirmiş ve Kuralları koymuştur..Önceden belirlenmiş bu kurallara Aykırı davrananlar cezalandırılmış tır.

Egemen güçler,din kurallarını ve adamlarını egemenlikleri için gerekçlendirererek araç kılmışlar,Özünü yitirdiğinde,son din İslam ve son peygamber Hz Muhammed insanlığa gönderilmiştir..

Iyi yetişmemiş din adamları, iyi yetişse bile kötü niyetli din adamları ,insanların verdiği derin anlamları,düşünmelerine ragmen veremedikleri anlayamama hallerini, kendi çıkarları ve ilişkileri için kullanmışlardır .

Dünya Dönüyor dediğinde Tanrı iradesine karşı. Geldi diye Galileo nun Gözlerine mil çekildiğini herkes bilir..Ömer Hayyam astronomi ilmi çalışmalarından ziyade ayyaş hali ile önecıkarılır.

.Toplumsallaşamamış yığınsal halde kalmış cahillerdünyasımda din en kolay yönetme Aracı olmuştur.İnsanları yönetme. Sanatı olan siyaset. Bu konuya ne Doğuda ne batıda duyarsız kalmamıştır .

–Küçük bebe ye soba yı gösterip Uf dediğinde elini uzatmamayı öğretirken ,Ağa’nın arazisinde onun Malını koruyan yılan var diyerek şeyh mertebesine yükselttiğinizde, Ağa’nın malının  Dokunulmazlığını sağlamış olurken Uf”la öğretme metodunu kullanmış olursunuz..

–      –yüz koyunu cevireceğinize, bir koyunu çevirdiğinizde ,diğer koyunlarında onun Ardından gideceği bilgisi ,tüm sürüye hükmetme gücü verir..Şeyhülislamın bir fetva ile devlet bekaası için KARDEŞ katli uygundur demesi Allah’ın kul hakkı ile karşıma gelme Kuralı ile çekişmesine ragmen Egemen için tüm gurubu yönetme isteği tekinin içerden çekilip alınması ileçözüme kavuşturulur…

–Hırsızlığın haramdansayılmaması ,için Malın ganimet anlayışının getirilmesi gecen yüzyıllarda savaş kurallarında geçerli olabilir ama bu yüz yıldakendi devletini darül harp ilan edip de mallarını ganimet belletip ,yandaşlarına peşkeş çekmek ne insanlığa ne imana sığar ..

–Fuhuşu aşmak için kendi dünyanda cariye modeli geliştirip savaş ganimeti Kadınlara küçük kız çocuklarına elleyip,oral seks yapıp darül harp diye hırıstıuan Ülkelerine gitmek Müslüman ülkelerde geçici nikah kıyıp sabahlık fahişeleri bir kaç Atatürk resmi ile sevindirmek de aşağılık davranışlardan daha asağılıktır..Bir gün sonra Allah huzurunda Eş haline getirip ertesi günü  kendi. Karısını Fahişe haline getiren ısmarlama pezevenklerin yönetici olduğu ülkede koltuklar da cenabet olacak,doğan çocuklarda tarihsel Lut kavminin habercisi olacaklardır ..Bunu da din açısından açıklama getiremezsiniz.En azından bilgi sahibi olan müminlere karşı acılayamazsınız

–Egemenliklerinin devamı için engel Görülen insanların maddeden ve manen bitirilmesi gerektiğinde suikast ve sabotajlara hayatlarına son verilmesi bir diğer büyük Günahın en kutsal yaşam Hakkı’nın alınırken savunma Hakkı’nın bile verilmemesi ,caniliklerine  uhrevi anlam katma cabaları bile yarın mahkemeyi kübrada iki Yakasında birleşen elleri engelleyemeyeceklerdir..PKK yı kullanan Kürtler’in .taşnak ı kullanan lar gibi ermenileşmemesi gerektiğini  söyleyen Hrant Dink ,Türkiye nin Suriye olmayacağını dile getiren Muhsin Yazıcıoğlu ,Apo nun MİT ajanı OLDUĞUNU dile getiren Uğur Mumcu, Fetullah Gülen ve Alman vakıfları ile ilgili tesbitlerde bulunan Hablemitoğlu kutsal dava adına katledilirken bu dünya da ı katilleri rahatlatmıştı .

–Yalan söyleme diyen din kuralını bile refüZe ederken takıyye yi Yöntem olarak kullanan yönetimler memlekette eksik olmadı…Şort la askeri Kıta denetlerken,ibadethanelere giderken temizlerini giy Kuralını bile takmıyorum dediğini anlamıydık…DP dö eninde ck 163 konulurken imam Hatip liselerini acma iki yüzlülüğünü nasıl becerdin diye soran d a çıkmadı Köy enstitülerini övenler bugün kırsaldan teröre katılanların cahil çobandan cok üniversite de okuyan çoban cocukları na açılama getiremezler

–Bir yüzüğüm var deyip,yüzlükleri tırlarla tasıtanlara da hakkın nasıl bir çalışma sistemi. Ve birim i ile adil paylaşımını da açıklama getiremezsiniz ..

–Din istismarcıları için kaynaklık cahil zihinsel noksanlık la senlendirilmiş insanlardır..O Yüzden hırıstıuan misyonerler batı topraklarını bırakıp hep fakirlerin olduğu yerlere giderken ,ABD de Kızılderili soykırımlarından önce misyonerler görev almışlardı..