Salı Toplantıları

0
425

“SALI TOPLANTILARI”NDA KONUMUZ; MEMLEKET!..

Biz her hafta, memleket meselelerini konuştuğumuz, fikir alışverişinde bulunduğumuz ve adını “Salı Toplantıları” koyduğumuz buluşmalar yapıyoruz….çok da faydalı oluyor.

Bu sefer konumuz, Meral AKŞENER’in kurma çalışmalarını yürüttüğü siyasi partinin halk nezdinde gördüğü büyük ilginin nedenleri üzerinde durmak oldu.

Malumunuz başta kadınlar ve gençler olmak üzere, toplumun tüm kesimleri gelecek için yeni bir arayış içinde! Meral Akşener’de bu yeni arayışın en büyük ilgi odağı.

Ben biliyorum ki, bizim buluşmalarımızda olduğu gibi Türkiye’nin her köşesinde böyle bir araya geliniyor ve memleket meseleleri konuşuluyor. İşte bu buluşmalardan ortaya çıkacak olan enerji, Türkiye’nin geleceğine etki edecek ve ülkemizi gençlerin yeniden umutlu olacağı yaşanabilir bir ülke haline getirecektir.

Dünkü buluşmamızda Gazeteci Nevval Sevindi, BengüTürk Tv’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Kolutek, yazar ve arşivci Necati Gültepe, Prof. Dr. Ahmet Gökçen, E.Albay Suheyl Çobanoğlu, Rubasam Başkanı Mesut Başkır, Kerim Taş, Orhan Yılmaz, Türk Düşünce Hareketi’nin önceki dönem başkanı Hayrettin Nuhoğlu ve bendeniz bir aradaydık ve çok verimli bir fikir alışverişinde bulunduk.

Acizane tavsiyem sizde dostlarınızla bir araya gelerek, Türkiye için “ne yapabiliriz” diye kafa patlatın çünkü bize her şeyimizi veren bu ülkeye borcumuz inanılmaz derecede çok!…
Av.Özcan PEHLİVANOĞLU