Lozan Antlaşması /Dr Sadık Ahmet

0
383

24 Temmuz 2017 LOZAN’IN 94. ve SADIK AHMET’İN ŞEHİT EDİLİŞİNİN 22.YILI!

Lozan Anlaşmasının, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olduğu konuşulur durur. Bence de, doğrudur. Her şeyi ile bu topraklarda tükenmiş bir milleti ve çökmüş bir devleti, ayağa kaldırıp dünyaya varlığını tescil ettirmek, bugün biz acizlerin kolayca anlayabileceği bir şey değildir.

Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları, bunu Türk Ordusu ile beraber önce cephede sonrada masada hakkıyla sağlamış insanlardır. Allah onlardan razı olsun…

Ancak Batı halen Lozan’dan rahatsızdır. ABD yıllarca Lozan’ı tanımamıştır. Onların aklı fikri Sevr’de kalmıştır.

Bunun içindir ki, Lozan’la Yunanistan’a rehin bıraktığımız Batı Trakya Türkleri halen bin türlü oyunla bir esaret altındadır. Bu öyle vahim noktalara varmıştır ki, “Biz Lozan’ı tanımayız” küstahlığı içinde bulunan Yunanistan, Batı Trakya Türklerinin efsanevi önderi Dr. Sadık Ahmet’i Lozan’ın imzalandığı bir 24 Temmuz günü şehit etmiştir.

Oyun büyüktür! İç ve dış düşmanlar oyunun en belirli aktörleridir. Ancak oyun bizler tarafından da, iyi bilinmektedir. Mücadele edip, Türk Milletini ve Türk Devletini hedef almış bütün tuzakları yerle bir edeceğiz. Bu yolda Allah, Türk Milletinin her daim yanındadır.

Bu vesile ile Lozan’da Türk Milletinin haklarını savunanları, Dr. Sadık Ahmet ve diğer Batı Trakyalı kahramanları, Gazi Paşamı, Türk Devletine hizmeti geçenleri, şehitleri ve gazileri; saygı, rahmet ve minnetle anıyorum…
Av.Özcan PEHLİVANOĞLU

Paylaş
Önceki İçerikUMUT
Sonraki İçerikAlimlerin Üçte Biri Hırsızsa
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.