İcra Çetesi de Çöker..

0
579

Adana polisi, icralık olan ev, araba ve arsanın ihale ile satımı sırasında ihaleye fesat karıştırıp usulsüzlük yaptığı ileri sürülen aralarında icra müdürü ve icra memurunun da bulunduğu 16 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar 14 günlük sorgunun ardından adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine 2015 yılının Haziran ayında özellikle Karataş ilçesinde icralık malların ihalesi sırasında usulsüzlük yapıldığı ve buna karşı çıkan kişilerin de tehdit edilip darp edildiği ihbarında bulunuldu. Polis, bu ihbar üzerine harekete geçerek Karataş ilçesindeki ihaleleri savcılıktan alınan izinle hem teknik hem de fiziki takibe aldı.

Polis, yaptığı teknik ve fiziki takipte iddiaya göre Ahmet D.’nin (58) lideri olduğu çetenin, bu zamana kadar 22 icra ihalesine fesat karıştırdığını ve usulsüzlük yaptığını belirledi. Ayrıca Karataş İcra Müdürü Önder Ş.’nin (57) ve icra memuru Hasan A.’nın (50) ihale öncesi çete üyelerine bilgi verdiği ileri sürüldü.

İcra müdürü ve memurunun ayrıca ihaleye çıkartılacak araçları değersizleştirip değerinden aşağı ihale ile çeteye verdiği öne sürüldü. araba ihalesi dışında icra müdürü ve memurunun arsa ve ev ihalelerine de girecek kişileri önceden çeteye verdiği, çete üyelerinin de ihaleye girecek şahısları tehdit ve darp ederek ihaleye girmekten vazgeçirdiği ileri sürüldü.

Polis, bu tespitleri yaptıktan sonra zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. 6 Haziran günü şafak vakti Adana ve Karataş’ta 20 adrese yapılan eş zamanlı baskında çete lideri, icra müdürü ve memurunun da aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, 14 gün sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında bir zanlı basın mensuplarına tepki göstererek “Çek! Survivor’a katılacağız” dedi.

ADANA POLİSİ, İCRALIK OLAN EV, ARABA VE ARSANIN İHALE İLE SATIMI SIRASINDA İHALEYE FESAT KARIŞTIRIP USULSÜZLÜK YAPTIĞI İLERİ SÜRÜLEN ARALARINDA İCRA MÜDÜRÜ VE İCRA MEMURUNUN DA BULUNDUĞU 16 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ.
Paylaş
Önceki İçerikİtaat ve Uyumluluk
Sonraki İçerikKadın Olmak
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.