Hafta Sonu Balkanlarla İlgilendik!..

0
425

Bu hafta sonu yolumuz ilk önce İzmir’e düştü. Sebebi de, yılllardır Bulgaristan HÖH /DPS Ege ve İzmir temsilciliğini başarı ile yöneten ve aynı zamanda partinin MYK Üyesi İsmail Vatansever’in oğlunun düğününe katıldım.

Bulgaristan ile başta İzmir olmak üzere Ege’nin çeşitli vilayetlerinden gelen Bulgaristanlı hemşerilerimle hem hasret giderdik hem de Türkiye’yi ve Balkanları konuştuk.

Bir de belirtmeliyim ki; herkes Meral Akşener’i soruyor!!!

Sonra Bursa’ya geçtik ve halen başvuruya rağmen “Türkleri” adını alamayan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu’nun Genel Kuruluna katıldık…

Orada vermek istediğimiz mesajları verdik inşallah almak isteyenlerde almıştır diye düşünmek istiyorum.

Ancak hafta sonu gördüm ki; görüştüğüm her kişi Balkan Göçmenlerinin, dağınıklığından ve bunun getirdiği perişanlıktan muzdarip… Yine inşallah demek istiyorum ki; Allah’ın izni ile bu dağınıklık ve perişanlık ortadan kalksın!!!

Yoksa içte ve dışta tüm Balkanlıları, sıkıntılı günlerin beklediği, benim bir öngörümdür.

Konuşulacak çok konu var ama dilerim ki, başta Bulgaristan olmak üzere tüm Balkanlarda ve Türkiye’de, Balkanlılar arasında birlik ve beraberlik sağlanır…

Umarım konfederasyon kongresinde olup bitenler hepimizi için ders olmuştur. Fazla uyanıklık iyi değildir gün gelir senden fazla uyanıklar çıkabilir ve istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

Ama yine de her şeye rağmen; dost, milliyet ve vatansever hemşerilerimle hasret gidermek beni ziyadesi ile mutlu etti..

Durduğumuzu zannedip sevinenlere aksine koştuğumuz belirtmek için hatırlatayım dedim!
Özcan PEHLİVANOĞLU

Paylaş
Önceki İçerikSINIR TANIMAYAN YALAKALIK
Sonraki İçerikYENİLECEKSİNİZ!..
3C Hukuk Dergisi
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..